Intel Core i9-9900k-огляд і характеристики процесора
З випуском Intel Core i9-9900K, Intel тепер має шанс стати лідером у продуктивності процесорів для масового ринку. І, без сумніву, на цьому фронті Intel отримує остаточну перемогу з восьмиядерним процесором Core i9 9900K.
Тим не менш, незважаючи на те, що цей легендарний процесор для масового ринку показує чудові результати в тестах продуктивності і є найкращим вибором для геймерів і творців контенту, орієнтованих на продуктивність ПК, вам необхідно враховувати пристойний температурний режим для цього чіпа — і деякі додаткові бюджет. Це найдорожчий процесор для настільних ПК за останній час на основній, а не спеціалізованій платформі для ентузіастів.
Якщо ви придбали процесор Intel Core (або готовий ноутбук або настільний комп’ютер) за останнє десятиліття, Ви знаєте, як Intel розділяє свої продукти на сімейства Core i3, Core i5 і Core i7.
З мікроархітектурою Nehalem, випущеної в 2008 році, Intel почала пропонувати Hyper-Threading на своїх чіпах Core i7, але не на процесорах Core i5. Завдяки технології Hyper-Threading, що дозволяє кожному ядру обробляти до двох потоків на цих високорівневих процесорах, користувачі отримали приблизно 30-відсоткове підвищення продуктивності на ядро в залежності від програми.
З цієї причини Core i7 були набагато потужнішими, ніж Core i5 2400, особливо при роботі з багатопотоковим програмним забезпеченням. Але з процесорами Intel Core 9-го покоління Hyper-Threading більше не є стандартною функцією для Core i7.
На відміну від процесорів Core i9 сімейства Intel Core X, Intel Core i9-9900K — це перший процесор i9, доступний на основній платформі Intel для настільних ПК, і він буде працювати з значно більш доступними материнськими платами Z370, хоча оновлення BIOS буде обов’язковим.
Хоча Core i9-9900K виглядає точно так само, як і всі інші процесори Intel LGA 1151, під капотом є щось нове. Замість використання пасти на основі кремнію між поверхнею кристала процесора і приклеєним тепловідводом Intel повертає припій.
Цей паяний термоінтерфейсний матеріал (STIM) значно краще відводить тепло від кристала, коли процесор знаходиться під навантаженням. При підключенні пристойного процесорного кулера STIM може допомогти охолодити ваш процесор.
Intel Core i9-9900K-це процесор TDP потужністю 95 Вт з вісьмома ядрами і 16 потоками, побудований на корпусі LGA 1151. Цей процесор належить до сімейства Intel “Coffee Lake-S” і має базову тактову частоту 3,6 ГГц і максимальну частоту Turbo Boost 5 ГГц. Як і Intel Core i7-8086K Limited Edition, ця тактова частота Boost 5 ГГц застосовується тільки тоді, коли активно одне ядро. Придбати цей та інші процесори ви можете в інтернет-магазині Озон.
Додаткові функції
Інші функції включають 16 МБ Intel Smart Cache, доступного для всіх восьми ядер, двоканальний контролер пам’яті і вбудовану графіку Intel UHD Graphics 630 з мінімальною частотою 350 МГц і максимальною частотою графічного процесора 1,2 ГГц. Контролер пам’яті розрахований на підтримку пам’яті до DDR4-2666, а Підтримка Intel Extreme Memory Profile означає, що Материнські плати Z370 і Z390 можуть підтримувати частоти пам’яті вище 4000 МГц.
Процесор має 16 ліній PCI Express, доступних для дискретних відеокарт, а інтегрований процесор UHD Graphics 630 (той же графічний движок, що і на Core i7-8700K) підтримує розгін з розблокованим множником. Коли ви вставите цей чіп в материнську плату Z370 або Z390, ви також отримаєте розблоковані базові частоти і співвідношення пам’яті, підтримку розгону для кожного ядра і регульоване напруга.
Можливо, ви не дуже схильні використовувати UHD Graphics 630 для ігор, але це не просто якийсь марний рудиментарний шматок кремнію. Завдяки технології Intel Quick Sync Video ця частина чіпа може швидко перетворювати 10-бітні відеофайли HEVC (H. 265) і кодувати/декодувати високоякісний контент 4k Ultra HD, наприклад, з Netflix. Цей чіп також підтримує набір інструкцій AVX2, Пам’ять Intel Optane і технологію Intel Turbo Boost 2.0.
Intel також випускає трохи змінений чіпсет Z390 для роботи з процесорами Core 9-го покоління, Хоча, якщо у вас вже є материнська плата Z370, вам нема чого хвилюватися. Z390 оснащений вбудованим контролером USB 3.1 Gen 2 з портами до 10 Гбіт/з і інтегрованою технологією Intel Wireless-AC з підтримкою гігабітної швидкості Wi-Fi.
На папері Intel Core i9-9900K виглядає потужним процесором, але, щоб порівняти його з іншими чіпами, представленими в даний час на ринку, ми провели серію тестів, щоб визначити, як він справляється з безліччю робочих навантажень з настройками за замовчуванням.
Силові та теплові тести
Коли Intel каже, що Core i9-9900K має TDP 95 Вт, це практично не впливає на кількість енергії, споживаної цим чіпом, навіть при стандартних налаштуваннях. При стандартних налаштуваннях Core i9-9900K, який пройшов тест стабільності системи AIDA 64, споживав колосальні 165 Вт. Майте на увазі: це стандартна продуктивність. Ви, ймовірно, зіткнетеся з подібними навантаженнями в реальних обчислювальних сценаріях.
Укладення
Незважаючи на те, що Intel Core i9-9900K є продуктом багаторазових удосконалень, він є не меншим дивом сучасної Кремнієвої інженерії. Той факт, що він робить те, що робить, хоча і побудований на тому ж виробничому вузлі, що і попередні Процесори Coffee Lake, вражає уяву. З огляду на поточні проблеми Intel з переходом на 10-нм техпроцес, мало хто скаже, що виробник чіпів з Санта-Клари, як завжди, знаходиться на вершині своєї передової гри, але цей процесор не існував би, якби деякі з кращих і найрозумніших в світі не налаштовували його.