Каліфорнійський законопроект, що забороняє соціальні мережі, що викликають залежність, відправлений на переробку
Суперечливий Каліфорнійський проект, який забороняє соціальні платформи, що викликають залежність, повернувся на “креслярську дошку”. Минулого тижня американський Сенат не схвалив законопроект, спрямований на захист дітей і підлітків від адиктивних соцмереж.
Схожі спроби робляться і в інших штатах, але поки без особливого успіху.
У разі прийняття, законопроект дозволяв би прокурорам подавати в суд на компанії, вимагаючи до 250 тисяч доларів за кожне порушення — якщо дитина або підліток до 18 років виявляється залежний від соцмереж.
Залежність, в контексті законопроекту, описує дітей, які отримують фізичну, психічну або емоційну шкоду, брали спроби відмови, але не Дивись через природу платформи. При цьому закон застосовувався б тільки до компаній, що заробляють понад 100 мільйонів доларів, виключаючи стрімінгові сервіси або додатки, що дозволяють відправляти листи або писати повідомлення.
Законодавці стверджують, що подібні закони необхідні, оскільки все більше і більше досліджень вказують на зв’язок між використанням соціальних мереж та шкідливими наслідками для психічного здоров’я серед молоді. У минулому році Інформатор з Facebook * розкрив, що внутрішні дослідження Meta * показали виникнення психічних проблем у підлітків, які часто користуються Instagram*.
Автори законопроекту з Республіканської партії, звинувачують демократів у блокуванні білля. Серед прихильників білля, деякі вважають, що лобісти з технокомпаній вплинули на дане рішення.
Природно, технокомпанії категорично проти подібних законів і стверджують, що це буде порушенням їх прав у вільному поширенні контенту. У той же час експерти з The Electronic Frontier Foundation, зазвичай виступають за Цифрові права, відзначають, що законопроект включає безліч недоліків і його прийняття означає необхідність верифікації віку, що, в свою чергу, лише надасть ще більше інформації корпораціям. Хоча малоймовірно, що вони і так не знають, який вік у їх аудиторії