Тег Title-для чого він і як його грамотно написати?
рів
Теги Title або заголовки HTML-документів використовуються для точного виявлення сторінки пошуковою машиною відповідно до шуканого запиту. У класичній SEO-оптимізації Title дуже важливий для посилення привабливості сторінки в соцмережах. Його призначення-короткий, але ємне опис вмісту на сторінці.
Тайтл важливий як для кількості переходів по посиланню користувачами, так і для пошукових систем. Прочитавши тайтл, людина вирішує, чи переходити за посиланням або продовжити пошук. Пошукова система за цим тегом визначає ревалентність сторінки.
Структура і довжина тега Title
Класична структура тайтла складається з трьох основних елементів:
- головна ключова фраза;
- другорядні Ключі;
- бренд, назва сайту.
Довжина тайтла залежить від пріоритетної пошукової системи. В Україні-це Google, в російському сегменті Інтернету – Yandex, а десь цільова аудиторія більше шукає в Yahoo. Сторінка пошукових результатів в Google відображає до 60 символів тега Title або 512 пікселів, тому потрібно вмістити максимальний Сенс в обмежений простір, який надає той чи інший пошуковик.
Пошукова система може і самостійно змінити ваш тайтл і відображати в результатах інший зміст: Вашу торгову марку, назву компанії або ключовий користувальницький запит, наприклад, через переспама ключами.
У чому важливість тайтла?
SEO-фахівці вважають тег Title важливим для внутрішньої оптимізації сторінки. Зазвичай його можна побачити в трьох випадках.
- У браузері-вгорі відкритої сторінки або на закладці.
- У пошуковій видачі-використовуючи ключ в тайтлі, ви даєте підказку пошуковій системі про сенс контенту. У списку пошукових результатів будуть відображені тайтли знайдених сайтів, імовірно підходять під запит.
- В анкорах на зовнішніх ресурсах-більшою мірою це стосується соцмереж.
При цьому важливо не просто вмістити потрібний Сенс в певну кількість символів, а й оптимізувати тайтл, а також правильно його прописати на сайті.
Оптимізація тегу Title
Довжина:
Важливо враховувати кількість символів, адже в іншому випадку на екрані результатів пошуку буде видно укорочений варіант з повністю втраченим змістом. Це погано адже є ймовірність, що за посиланням не перейдуть, оскільки він буде не зрозумілий користувачеві. Але довжина не завжди важлива.
Довгий тайтл може мати більшу вагу в якості анкора і просування в цілому. Пошукова машина все одно врахує при ранжируванні ключові фрази в тайтлі, навіть якщо вони були обрізані. Звідси правило: тег Title повинен бути не роздутим, але природним.
Позиція ключів:
Розмістивши ключові фрази ближче до початку тайтла, ви підвищуєте його шанси бути ближче до ТОП 10 і просування саме першого ключа буде легше ніж інших, як правило першими ключовими словами в Тайтлі ставлять самі частотні запити. Для користувача це також буде перевагою, оскільки відразу видно чи підходить йому посилання.
Брендування:
Додайте свій бренд у видимій частині тега, це його унікалізує. Оскільки конкурентів стає більше і написати унікальний неповторяющийся тайтл не так вже й просто, з тим урахуванням, що большенство СЕО спіціалістов діють однаково. Додавши в кінці Тайтла назву бренду або сайту, у вас вийде унікальний заголовок.
Емоційність:
Природність і читабельність тексту в поєднанні з емоційністю може підвищити кількість переходів по посиланню. Людський текст може принести набагато більший результат Клікабельності, ніж оптимізований під пошукового робота тайтл, на жаль дуже складно скомбінувати людсько-продає тайтл з сеошним.
Засоби та інструменти оптимізації тегів Title
Не потрібно експериментувати і гадати, як буде відображатися ваша сторінка в пошуковику після індексації. Ви можете скористатися деякими робочими інструментами, які відразу покажуть результат, а ви зможете внести корективи і зробити Title більш читабельним і природним або скоротити його в разі, якщо він буде некоректно обрізаний пошукачем.
Серед найбільш поширених симуляторів SEO-фахівці виділяють два основних:
- serpsimulator.com
- moz.com/blog/new-title-tag-guidelines-preview-tool/
Перший симулятор хороший великою кількістю налаштувань. Обидва ресурси дозволять подивитися, яким буде вигляд написаного тега Title в результатах вибірки пошукових систем.
Висновок
- Title – це не частина текстового контенту і він не показується безпосередньо на сторінці. Він видно тільки вгорі браузера, в закладках і пошуковій видачі, а також в анкорах на зовнішніх ресурсах і в соцмережах.
- Тайтл важливий для ранжирування сайту пошуковими машинами і для кількості переходів по посиланню користувачами (CTR).
- Тег Title повинен мати певний розмір, що залежить від вимог пошукача, але при цьому бути природним, читабельним і емоційним.
- Тайтл повинен включати в себе ключ і бути брендованим. Якщо бренд відомий, він ставиться вперед, в іншому випадку-в кінець тега.
Для перегляду і коригування тегів використовують симулятори.