Зовнішня оптимізація
Зовнішня SEO оптимізація-це комплекс процесів, спрямованих на підвищення авторитету і видимості ресурсу. У більшості випадків для цих цілей вдаються до розширення посилальної маси сайту, тобто до розміщення зворотних посилань на сторінках-донорів. Просувається ж ресурс називають акцептором.
Вага оптимізованого сайту-акцептора буде збільшуватися в очах пошукових машин (Google, Yandex) практично пропорційно збільшенню числа донорів, звідки ведуть на просувається ресурс посилання. Однак кількість не замінює якість. Тільки при гармонійному поєднанні якості і кількості зовнішніх посилань оптимізація може досягти бажаного результату.
Рейтинг донорів також має велике значення для ранжирування акцептора. Погані ресурси можуть навіть нашкодити вашому сайту, а хороші – багаторазово підвищити його рейтинг. Тому в процесі зовнішньої оптимізації потрібно уважно відбирати сайти-донори, форуми, Дошки та інші ресурси, фільтруючи потенційно небезпечні.
Зворотні посилання: їх види та відмінності
- Анкорная посилання. Іноді їх називають гіперпосиланнями або текстовими посиланнями. Вони маскуються в тексті за окремими словами, які за тематикою збігаються з просувається сайтом-акцептором. При цьому анкор виділяється іншим кольором або підкресленням. Для підвищення ревалентності оптимізованого сайту в анкор можна вписати ключову для вашого ресурсу фразу.
- Безанкорная посилання. Такий Лінк не маскується під частиною тексту. Користувачеві повністю видно адресу акцептора. Це можуть бути сайти рекламованих торгових марок або Сервісів, про які йде мова в статті або блозі. Статистика показує, що безанкорні лінки, особливо з довгим URL-адресою, менш клікабельні, в порівнянні з анкорними.
- Тематичне посилання. Це будь-які беклінки, що розміщуються на ресурсах, схожих по темі з оптимізованим сайтом. Приклад: розміщення посилання на зоомагазин в блозі для заводчиків собак. Така методика зовнішньої оптимізації дає хороший результат і дозволяє поліпшити ранжування сайту. Алгоритми пошукових машин розроблені таким чином, що вони здатні точно визначати тематику як донора, так і акцептора.
- Вічне посилання. Такі лінки ставлять в новій статті назавжди. Вони сприймаються пошуковими системами, як більш авторитетні, оскільки розміщуються в більшості випадків природним способом, а значить, дійсно цікаві і корисні для користувача.
- Орендна посилання. Це платні лінки, розміщені на певний оплачений період. У світлі зовнішньої SEO оптимізації тимчасові посилання вважаються спірним методом. Вони можуть бути визначені, як тимчасові тільки лише після видалення, а значить, сприймаються надійними вічними або навіть тематичними лінками, але і потрапити з ними в бан пошукача досить легко. Тут все залежить від рівня трасту сайту-донора.
Стаття про вплив посилань на просування: https://hover.com.ua/blog/ssylki_i_ih_vliyanie_na_prodvighenie/
Способи та шляхи зовнішньої оптимізації
- Соцмережі-ефективний і перспективний шлях зовнішньої оптимізації сайту. Тут потрібно відсіяти усілякий спам в паблік, коментарях і т.п. ефект надасть тільки грамотне продумане розміщення беклінка і тільки природним способом.
Приклад: блогова публікація з прямим посиланням на джерело, яким і буде акцептор. Посилання в коментарях теж можуть бути ефективними в плані зовнішньої оптимізації, але тільки якщо вони розміщені під постами схожою з Вашим сайтом тематики.
Потрібно просто зареєструватися у всіх популярних соцмережах, об’єднати їх з просувається сайтом і регулярно робити публікації, в які вставляти лінки.
- Тематичні інтернет-майданчики. Багато SEO фахівці вважають цей спосіб зовнішньої оптимізації одним з найбільш ефективних. При грамотному підході робота з тематичними ресурсами дасть більший результат, ніж перелінковка з соцмереж.
Пости в соціальних мережах порівняно швидко перестають бути актуальними, гублячись в оновлюваній стрічці. Тематичні ж сайти залишаються популярними тривалий час, і відвідуваність їх сторінок досить довго тримається на високому рівні.
- Біржа посилань. Це найбільш спірна методика зовнішньої SEO оптимізації. За штучне нарощування посилальної маси пошуковики нещадно штрафують, навчившись точно визначати подібні махінації. Але важливо пам’ятати одне, потрібно бути обережним і закуповувати посилання поступово, не переривати процес без необхідності.
- Каталог. В Інтернеті з’явилося багато цікавих каталожних сервісів, в яких можна підібрати необхідні для оптимізації вашого сайту донорів.
- Форум. Ще один хороший спосіб наростити посилальну масу, причому безкоштовно. Тут важливо підходити до питання з розумом і розміщувати лінки тільки на тематичних ресурсах, щоб не позначити себе, як спам.
- Контекстна реклама. Не доведено, але ми впевнені, що реклама в Google сприяє просуванню в органічному пошуку. Як мінімум пошуковик отримає дані від ваших відвідувачів, глибина перегляду сайту, час проведений на сайті, чи отримав відвідувач, вичерпну відповідь на свій запит або повернувся в пошук і дивиться конкурентів і т. д.
- Сітка PBN. Для простоти розуміння, сітка PBN-це кілька сайтів, які посилаються на розкручуваний ресурс. Така приватна сітка дає можливість збільшити ранжування сайту, що просувається і поліпшити його характеристики в світлі алгоритмів пошуку.
Зовнішня SEO оптимізація повинна проводитися в комплексі з внутрішнім просуванням. Сайт повинен бути органічним, інформативним і корисним як у своєму наповненні, так і при погляді на нього з боку – з донорських ресурсів, форумів і соцмереж.